Jdi na obsah Jdi na menu
 


Po čem muži touží

18. 10. 2007
Pana božského jsem sice potkala, náš vztah ale vyžaduje energii - hodně energie.
Mnoho vzájemných konsenzů (úmyslně nepoužívám slovo kompromis, protože to znamená ústupek, kdežto my hledáme společnou řeč.)
Před časem jsem objevila knihu Petra Šmolky: Muž a žena - návod k použití.
Snad i vám pomůže jedna z kapitol pochopit„naše“ pány tvorstva a najít s nimi vhodný konsenzus.

Muž a žena
O odlišnostech mužské a ženské psychiky už byly popsány snad tuny papíru. Je sice moc hezké, že „muži jsou z Marsu a ženy z Venuše“, že muž byl tradičně lovec a žena ochránkyní tepla rodinného krbu, při podrobnějším průzkumu si možná dokonce povšimneme i jistých anatomických rozdílů.
Když však ale stejně nedovedeme převést tyto teoretické znalosti do praktického jednání, pak nám jsou platné jak Eskymákovi slušivý plážový obleček. Se svou troškou do mlýna přišel před lety i pan profesor Kratochvíl,znalec života a milovník výstižných zkratek.
Jeho typologie „mužských“ a „ženských“ partnerských potřeb má jednu nespornou výhodu: lze ji využít i jako jakýsi návod k jednání. Možná jste se s ní už někdy setkali,leč opakování zde může být nejen matkou,ale i otcem moudrosti.

Po čem muži touží?

OSTA - obdiv stále

Milé dámy - muž je tvor především ješitný a obdiv vyžadující. Ty moudré z vás se jistě už dávno naučily pokusit se přistihnout jej při něčem, zač je možné mu bez velkého sebezapření alespoň tu a tam složit poklonu. Ty ještě moudřejší si důvod najdou, i kdyby si jej měly vymyslet. Tomu dovedovi se na třetí pokus podařilo zatlouct skobu do zdi? Pravda, sice trochu šejdrem a úplně jinam, než bylo třeba. Co na tom? Stejně je tu důvod k obdivným tanečkům. Milí pánové - co se tak aspoň tu a tam vynasnažit, aby nás bylo také zač obdivovat?

* NESTA - nezatěžovat starostmi

Milé dámy, běžný muž před starostmi uhýbá, případně se pod nimi hroutí. Zvláště citlivý je na obecné stesky („s tím naším bydlením je už třeba něco udělat“, „ty naše děti vyrůstají jako dříví v lese“).
Když už si neporadíte bez něj, tak mu rovnou dejte několik možných alternativ. Bezpečně zvolí tu nejhorší z nich.
V tu chvíli použijte OSTA, a pak si vše v klidu udělejte podle svého.
Milí pánové, někdy stačí naslouchat, možná ta vaše drahá od vás vlastně ani nic jiného nechce.
Pozor ale na kontrolní dotazy - naslouchání nestačí jen předstírat. Sem tam nějaké to „hmm“, „vážně?“, „to bychom opravdu měli“, pronesené vhodným tónem, může působit jak balzám na její rozervanou duši.

SEZA - sex, kdy se mu zachce

Milé dámy - chápu, že byste si rády udržely alespoň zdání romantiky. Kdyby vás ten váš pařez dokázal patřičně dobývat.
V krajním případě lze uvažovat i o sexu zásluhovém - až natře ten plot, vycídí nádobí, přesklí okna, pak možná... jenže on i k sexu přistupuje jako ke zcela běžné, snad dokonce nárokové záležitosti.
Přitom nemusí jít o barbara, třeba vás má opravdu rád a je mu s vámi dobře. Muži už jsou holt tací, alespoň někteří, zpravidla ti naši.
Milí pánové - ta trocha dobývání, něco hezkých řečí, dokonce ani ten plot a nádobí by vás taky nezabily.

* UU - uvařeno, uklizeno

Milé dámy - muž má rád útulno, byť se o ně sám nepřičinil.
Alespoň občas není špatné naplnit něčím lahodným i ten nenasytný žaludek. Jinak hrozí, že mu v něm za chvíli budete bezvládně ležet vy.
Milí pánové - na světě jsou skutečně i jiné hodnoty. Pokud už vaše drahá bezděky navaří či poklidí, měli byste ji dokázat také ocenit. Spokojené mručení, letmé pohlazení, či dokonce pozvání na večeři (nikoli místo té, kterou vám právě předložila) dokáže pravé zázraky.

Příště...po čem ženy touží 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář